Belasting over werkelijk rendement in plaats van het forfaitaire. Wel de lusten, niet de lasten. Dat wist men al, maar er is in bepaalde situaties een effect dat niet lijkt te zijn voorzien.
Belasting over werkelijk rendement in box 3
Het MBB, van NDFR/Sdu, heeft in zijn tweede uitvoering van 2025 een artikel opgenomen van ondergetekende, inzake box 3, de gevolgen van het Kerstarrest en de recente verdere invulling van de werkelijke rendementbenadering van de Hoge Raad. Het betreft dus het derde artikel in MBB 2025-2, te lezen via deze link, of in te zien via onderstaande .pdf.
De actualiteitswaarde van het artikel is vol zolang de in mijn artikel omschreven vorm van excessieve overcompensatie mogelijk blijft. Met andere woorden: zolang het Besluit voorkoming dubbele belasting niet wordt aangevuld met een inhaalregeling voor de vermogensrendementsheffing, zullen specifieke vermogensbezitters gebruik kunnen maken van deze lacune.
Heeft dit artikel betrekking op een situatie die jij zelf aan de hand hebt? Of wil je het er gewoon over hebben? Boek dan iets in via onderstaande widget.